__flashReplacement__


nvmfk vg


Zásady:

  • minimálně 3 litry vody
  • k snídani cokoliv
  • k sváče už zdravěji - cottage, přesnídávka, hollandie, ovoce, zelenina
  • k obědu zeleninová polévka a nějaké maso se salátem nebo dušenou zeleninou
  • k svačině kefír, zelenina, fresh - mrkvový nebo rajčatový občas může být i ovocný
  • když bude večer krize, dám si salát, jinak zelenina, tvaroh, vývar nebo přírodní kefír

WTF is going on in the Izrael

15. ledna 2009 v 12:22 | chi chi van |  WTF aneb jsem lehce konsternována
Už jsem doopravdy přehršená, tak se tady z toho musim vypsat. Už dlouho uvažuju o založení jinýho blogu, kterej by nebyl tak povrchní v tom, že se zabývá prakticky jen mnou a mým marným úsilím zhubnout. Blog, kde bych psala články o Blízkém východě, mých zážitcích z cest, historii, arabštině i ivritu a reagovala na různé politické situace. Zatím jsem nula, nejsem politolog ani odborník přes Blízký východ (dále jen BV), pokud se mi letos zadaří, budu mít bakaláře z Teritoriálních studií - obor BV, proto je jasný, že se třeba v mých článcích budou vyskytovat koniny a proto stále vyčkávám a obaluju mozek zkušenostma.

Co ale doopravdy nechápu, je momentální stav českých médií a jejich informování o konfliktu v Gaze. Každý ráno jsem znechucená už jen při pohledu na novinky.cz, protože mam nastavenou domovskou stránku na seznamu. Je úžasnou záležitostí, jak česká média dokážou mlžit. Každý Čech má tak určité podvědomí, že v "Gaze se to teďka teda mele a co ty Arabové zas jako dělaj, že nemůže být chvilku klid. Chudáci Izraelci se tam s nima musej vypořádávat a nějakej ten Hamás jsou stejbě hnusný teroristi."

Hamás je radikálně islamistická organizace, má za sebou mnoho teroristických akcí, ale zaměřuje se na izraelské území. Jejich cílem je charitativní činnost vůči Palestině a zničení státu Izrael aspoň na tu mez, aby mohl vzniknout stát Palestina, který jim byl přislíben. Nebudu se tu do toho přespříliš zamotávat snad jen ještě zmínku o tom že od roku 2006,kdy byly na území okupované Palestiny 2. demokratické parlamentní volby, vyhrála právě strana Hamás na úkor umírněnější strany Fatah, která v 90. letech byla hlavním článkem v palestinsko- izraelském mírovém procesu. Charismatickou osobností, jejím předsedou, byl Jásir Arafat. Po jeho smrti došlo k rozkolu mezi Hamásem a Fatahem. Nyní pásmo Gazy ovládá strana Hamás a na Západním břehu dominuje Fatah.

mapa a vývoj izraelských záborů palestinského území

Obrázek č. 2 - toto byl plán OSN na vznik vedle sebe fungujících států.....poslední jak to dopadlo..


A nyní k jádru pudla, to co mě ničí je dezinformovanost. Ke konfliktu Palestina vs. Izrael je velice jednoduché sehnat si argumenty za tu kterou stranu a co mě dokáže vždy pobavit jsou výroky těch, kteří vědí o dané oblasti co by se za nehet vešlo a mají v konfliktu jasno. Kdyby to bylo tak jednoduché, určitě by byl konflikt dávno vyřešen. Dnešní zpravodajství na novinky.cz vypovídá o tom, že Izrael se svými vojenskými kameramany shromažďují materiály o pozemních vojenských akcích, aby měly argumenty na obviňování z válečných zločinů, co si budeme povídat, natočit se dá leccos, ale já doufám, že bude Izrael obviněn, protože to, co se v Gaze děje je naprostá humanitární katastrofa. Izraelská ministryně Cipi Livniová asi před týdnem na CNN popřela jakýkoliv humanitární problém a naopak se vyjádřila, že Izrael neblokuje humanitárním pracovníkům vstup na území. A že se zaměřují na politické a vojenské cíle složek Hamásu, několik dní na to byla vybombardována škola, kde se ukrývaly matky s dětmi. Někdo moudrý mi určitě odpoví, že to byla jen bouda, že ve sklepě určitě vigvamovali kluci od Hamásu. Izrael moc dobře ví, co dělá oblast Gazy je nejlidnatější oblast světa, na území o něco menším než je Praha žije cca 1,4 milionů Palestinců, z čehož je téměř polovina děti do 17 let.

I selský rozum postačí k tomu, aby si člověk uvědomil, co se stane, když pošle na tuto oblast "nějaký ty bomby". Co mě doopravdy pobavilo byl článek z 8.1. 2009, "Na Izrael začaly dopadat rakety i z Libanonu" hlásá článek - obviněn byl samozřejmě Hizballáh i já na ně po přečtení tohoto článku nadávala a bála se, že kvůli poděl...Hizballáhu Izrael zase vstoupí do Libanonu, naštěstí se Libanonská vláda i Hizballáh od této akce distancoval, šlo o frakce palestinského odboje. Z jižního Libanonu byly vystřeleny 3 rakety typu Kaťuša, nikoho nezabili a novinky.cz použily tuto srdceryvnou fotku izraelské matky chránící své ubohé děti.
Hrůza řekne si každý, ale jestli chcete vidět, co je hrůza, zajímejte se o to co se děje v Gaze. Žádná elektřina, jídlo, nedostatek pitné vody, odstrašující hygienický stav v přervaných nemocnicích. A co oběti na životech? 1O28 obětí na palestinské straně a 13 mrtvých VOJÁKŮ!!!!na straně izrale, z čehož 5 si jich odpráskli sami při omylné střelbě do davu. Hezká to čísla a to jim ještě nevěřím, ale ještě jsem nekoukala ani na CNN ani na Aljazeeru english. Teď je aktualizace, že izraelská vojska napadla budovu OSN kde sídlí UNRWA agentura na pomoc palestinských uprchlíků a byl použit bílý fosfor. Paráda!!!!

Nakonec...přijdou Vám tyhle děti jako ozbrojení členi Hamásu?

pod perexem jsou fotky s brutálním obsahem, doporučuji otvírat jen otrnulým, dávám to sem ne z důvodu, že bych byla masochistka a vyžívala se v mrtvých dětech, ale aby bylo jasný o jakou zkázu jde
a to jsem vybírala pouze ty co nejmíň brutální fotografie, pokud chcete vidět hrůzu u které budete jako já plakat stačí zadat na Facebooku skupinu Palestine Lovers a album Gaza children, je to zvěrstvo a je to zvěrstvo týkající se i nás, že takovýyhle věci necháváme bez povšimnutí a ať mi říká kdo chce co chce, ty děti byly tak malé, že ještě nemohly ani zhřešit an i se zapojit do žádný posraný politiky a musely kvůli dementním pohlavářům umřít. Je mi z toho zle, ale kdo má sakra nějaký řešení??????????????????
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sushenka sushenka | Web | 16. ledna 2009 v 6:51 | Reagovat

díky za informativní článek... o tomhle sem fakt nic netušila...

2 Rina Rina | E-mail | 17. ledna 2009 v 11:26 | Reagovat

čau zlatino, mna takéto veci vedia tiež nasrať, ludia dnes uveria všetko, dokonca aj bulváru. je velmi jednoduché na niekoho hodiť vinu.  vdaka že si do toho trošku vniesla svetlo.  a to ešte keby maju všetci pravdivé informácie o tom čo sa deje na celom svete, nielen na BV.

3 cannelle cannelle | Web | 21. ledna 2009 v 17:43 | Reagovat

Týjo, děkuju ti za tento článek, protože já jsem přesně jeden z těch lidí co si řekne "se to tam zase maže" ale dál to vlastně neřeší, protože jednak do toho nevidím a jednak je to prostě tak nějak "daleko". A podívat se na to očima někoho,kdo se o to trochu zajímá, nejenom si přečíst článek v novinách - kde ti to prostě takto lidsky, zajímavě a s osobní účastí - tak jako jsi to napsala ty - prostě nepodají.

Je to stranšě důležitý nenechat se ukolébat tím, že my jsme v pohodě, protože tyhlety věci jsou celosvětový, posere se to někde v Gaze, ale můžeme na to nakonec doplatit i my v ČR, tisíce ilometrů daleko. Je to falešná jistota, ta vzdálenost.

Budu ráda, když se tomu tady (nebo někde jinde) budeš ještě věnovat a napíšeš o tom něco dalšího, zajímá mě to.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama